Maliny z czekoladą, obcisłe dżinsy z ramoneską, Beyoncé i Jay-Z … Cóż, jest mnóstwo par, które nie przestaną być modne czy smaczne. Jedną z moich ulubionych kombinacji jest oczywiście połączenie mody i filmu. Także na srebrnym ekranie – uwielbiam, gdy w produkcjach telewizyjnych moda odgrywa znaczącą rolę, a czasem jest nawet w centrum uwagi. Ostatnio, gdy jest ona rozumiana zarówno jako sztuka, jak i odnosząca sukcesy branża, możemy zauważyć rosnące nią zainteresowanie. Pamiętam, jak Willie Walters w jednym z filmów dokumentalnych Vogue’a wspomina, że ​praca w modzie w latach 70. nie była traktowana poważnie. Walters miała nawet problemy z ubieganiem się o ubezpieczenie samochodowe, ze względu na swój zawód projektantki mody! Na szczęście teraz brzmi to niewiarygodnie – koncepcja mody znacznie się zmieniła i możemy czerpać na jej temat z różnych źródeł. Mam wrażenie, że ta branża stopniowo przestaje być czymś nieuchwytnym i nieosiągalnym. Staje się dostępna i można ją zauważyć wszędzie – jak choćby w telewizji! Poniżej przedstawiam kilka bardzo modnych propozycji do obejrzenia!

THE BOLD TYPE (2017 –)

Nowy Jork, seks i girlpower? Tak, to wszystko jest tutaj, zamknięte w redakcji magazynu ,,Scarlet”, garderobie i przy biurkach redaktorek. Osobiście uwielbiam, gdy serial promieniuje tą wiązką kobiecości, wymierzoną w dziewczyny po dwudziestce, które wiedzą czego chcą. Trzy, różniące się diametralnie bohaterki (jak te, które wszyscy dobrze znamy i kochamy z Seksu w Wielkim Mieście) zmagają się z karierą i życiem miłosnym, dyskutują o swoich priorytetach i dobrze się bawią. Realizują się na wymarzonych stanowiskach w popularnym czasopiśmie, a ich mentorką staje się redaktor naczelna. Sesje zdjęciowe, wieszaki i mnóstwo kawy na wynos gwarantowane.

Foto: Universal Television/NBCU Photo Bank

#GIRLBOSS (2017)

Świat mody vintage przedstawiony z perspektywy charyzmatycznej Sophii. Śledzimy jej szalone, bezkompromisowe życie i pierwsze kroki w biznesie modowym online. Ten jednosezonowy serial (serio, Netflix?) to luźna adaptacja książki Sophii Amoruso, założycielki Nasty Gal, która jest motywacyjnym kopniakiem dla każdej dziewczyny, niezależnie od branży, w jakiej chce odnieść sukces. Sam serial skradł moje serce. Uwiodła mnie prawdziwość bohaterki: jest wyrazista i wielowymiarowa. W końcu zobaczyłam na ekranie fajną dziewczynę, bez perfekcyjnie ułożonych włosów, która czasem śpi w tej samej koszulce, którą miała na sobie cały dzień, je ugotowany przez siebie makaron na kanapie zarzuconej stertą ciuchów i męczy się, biegając na koturnach ulicami San Francisco. Nie boi się ryzykować, nawet jeśli nie odnosi sukcesu za każdym razem. Uwielbiam takie bohaterki. Kto z nas nie chciałby być jak Nasty Gal – posiadać dochodowy biznes oraz dobry gust?

Foto: Karen Ballard

CARRIE DIARIES (2014-2016)

Kolejny serial, który został anulowany, mimo że był całkiem obiecujący. Młoda Carrie Bradshaw, na długo przed spotkaniem Mr. Biga i mieszkaniem na Upper East Side. To pokaz jej „pierwszych sukcesów”: pierwsze romanse; zapierające dech w piersiach pocałunki; podróże do Nowego Jorku, które zmiatają małą pannę Bradshaw z jej stóp. I mężczyźni, którzy łamią jej serce / poczucie własnej wartości (zazwyczaj idzie to w parze). Tak czy inaczej, show ma niesamowitą atmosferę lat 80-tych. Barwne kolory, tandetne ekstrawaganckie fryzury i naramienniki (proszę, nie róbcie tego!) przywodzą na myśl pierwsze klipy Madonny. Serial emanuje aurą Studia 54 oraz magazynu Interview. Serial jest świetnym studium mody z czasów, kiedy królowały disco i wrotki.

Foto: Nino Muñoz/CW

YOUNGER (2015 –)

Kiedy zobaczyłam, że Darren Star, twórca Seksu w Wielkim Mieście, produkuje kolejne show w Nowym Jorku (na Brooklynie), od razu wiedziałam, że obejrzę je bez względu na fabułę. Na szczęście, nie musiałam się zmuszać – w mgnieniu oka polubiłam ten serial. Opowieść o gospodyni z New Jersey (która udaje o wiele młodszą, by dostać pracę) naprawdę mnie zainteresowała. Jej próby przeżycia w Wielkim Jabłku, gdzie każdy udaje kogoś, kim chciałby być, wzbudzają ogromną sympatię. Obserwując jej pracę w wieżowcu w samym sercu Manhattanu, mamy okazję poznać wiele bohaterek, które pracują w wydawnictwie i lubią wieczorne drinki w najgorętszych miejscach w mieście. Są nie tylko wyrafinowane, ale również pewne siebie i ambitne – a to cechy, które są piekielnie sexy, jak nigdy wcześniej. 

Foto: TV Land

Privacy Preference Center