Lacinemoda to romans z modą filmową, którą adaptuję na współczesny styl. Kultowe (i te mniej znane) stylizacje, tworzę, używając aktualnych trendów i ubrań, które obecnie są w sprzedaży. Chcę pokazać, że filmowe stylizacje, mogą wyjść z ekranu na ulicę oraz stać się częścią naszego indywidualnego stylu. Wybieram filmy, które uwielbiam ze względu na klimat, historię, czy styl bohaterów. Mam słabość do obrazów tworzonych w urokliwych, europejskich miastach. Szczególnie lubię filmy z charyzmatycznymi, kobiecymi postaciami. Od zawsze chciałam stworzyć miejsce w sieci, które mówi o moich dwóch pasjach, filmie i modzie. 

W języku angielskim występuje słowo reimagined (wyobrażony na nowo, stworzony na nowo), które najlepiej oddaje cały proces kreowania stylizacji w filmowej sekcji Lacinemody (patrz cine).

Blog powstał w 2016, gdy przeprowadziłam się do Mediolanu, do którego zawsze będę mieć sentyment. Obecnie mieszkam w Warszawie, ale to tylko kolejny przystanek. Co będzie następne? Kto wie. Bo choć nie jest to blog podróżniczy, lubię być w drodze.

Zapraszam do świata kina i mody.

Miłego czytania,